вівторок, 6 грудня 2016 р.


"Чи бути здоровим - вирішуєш ти"

У житті постійно доводиться робити вибір.Як не помилитися? Як прийняти правильне рішення? Адже від рішень сьгоднішніх , залежиш ти завтрашній , залежить твоє майбутнє . Ці та інші запитання звучали на уроці - диспуті"Чи бути здоровим - вирішуєш ти" .Участь у якому взяли учні 8-9 класів.Не залишались осторонь розмови  класний керівник 8 класу -Гапончук Н.І. , Величко О.М. - працівник ФАПу та Пархомчук Л.П. бібліотекар бібліотеки філії. 
Всі добре знають, що найбільша людська цінність , яку на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу. Іноді підлітки навмисно все роблять для того щоб згубити своє здоровя,набуваючи поганих звичок,що негативно впливають на них і яких з часом не можуть позбутися. Про вплив тютюнопаління, алкоголю і наркотичних речовин розповіла фельдшер ФАПу Величко О.М.
Як між собою повязані хвороба СНІД і ведення нездорового способу життя розповіла бібліотекар сільської бібліотеки Пархомчук Л.П.
Яка різниця між ВІЛ інфекцією та СНІДом, як вберегтися від чуми ХХІ століття присутні мали змогу дізнатись переглянувши відео фільм "ВІЛ/СНІД" та ознайомившись з тематичною викладкою літератури" Територія здорового способу життя"

 




 
 

 









 


 
 

 


 

 



 

субота, 26 листопада 2016 р.

 

До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

      
Вшановуючи минуле, будуємо майбутнє.
«… повернення до потреби пам’яті, до потреби знання свого минулого, але насамперед – до милосердя, до християнського виміру відчуття людини. Це має бути щоденною пам’яттю – так, як кожна людина має потребу час від часу іти на могилу своїх рідних, згадати їх»
Оксана Пахльовська
Голодомор в Україні 1932-1933 років - найтяжчий злочин проти людства, спланований і реалізований керівництвом колишнього  Радянського Союзу.
Це одна з найтрагічніших сторінок у нашій історії , про яку десятиліттями замовчували.

За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.
Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.
«Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.

Ми  не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.

До Дня пам'яті жертв голодомору проведено годину - реквієм "Мільйони тих, хто голодом  убиті навіки стали пам'яттю і болем."



 
















Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою"Мільйони тих, хто голодом убиті навіки стали пам'яттю і болем."
 
переглянути  презентацію
 
 
 








 

пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

 
 
4 листопада мешканці села зібрались біля пам'ятного знака ,щоб вшанувати односельчан ,котрі загинули від рук нацистів під час кривавих подій 4 листопада 1943 року. 
 
До пам'ятника  прийшло чимало старосільчан . Сільський голова закликав пам'ятати уроки історії, щоб не допустити їх повторення.

 
Священники відслужили панахиду
 
 
 
 

вівторок, 23 серпня 2016 р.

вівторок, 28 червня 2016 р.

Конституція - Основний  Закон для держави і громадян
У кожній державі є один найголовніший Закон. Він називається Конституцією.
Конституція України - це Основний Закон нашої держави, Який установлює основи життя суспільства й державного устрою, що має найвищу юридичну силу.
28 червня Україна відзначає державне свято - День Конституції України. Саме Конституція проголошує Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою,визнає людину найвищою соціальною цінністю.
До Дня Конституції в бібліотеці організовано інформаційно- тематичну виставку : "Конституція - Основний Закон для держави і громадян" .

середа, 1 червня 2016 р.


Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей- прекрасне свято радості та надії. В Україні він має назву День захисту дітей (згідно з Указом Президента України " Про День захисту дітей" від 30 травня 1998 року). Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо , щоб вони росли здоровими та радісними ,прославляли свої родини і край.
В нашій бібліотеці проведено годину розваг " Хай сонцю і квітам всміхаються діти"з молодшою групою дитячого садочка. Діти розповідали вірші, вдгадували загадки ,переглянули  улюблені мультфільми.В подарунок малята отримали книги , а бібліотекар  від майбутніх читачів баготоразове "дякуємо".










понеділок, 16 травня 2016 р.


15 травня відбувся звіт культосвітніх установ Старосільської сільської ради присвячений 25- річниці незалежності України.
 

Односельчани і гості мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою "Моя країна - незалежна Україна"

 
виробами односельчан Островської Людмили Володимирівни та її дочки  Анастасії




роботами Худінової Тетяни Олексіївни
Ковальчук Тамара  Антонівна представила свої роботи


 

вівторок, 26 квітня 2016 р.

"Чорнобильський вітер по душах мете"

Весна 86-го в Україні буяла первоцвітом садів. Напевне, вона б і не запам’яталася нам нічим особливим, якби… не чорний день в історії України. Це день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських осель. Це – земля, стежки якої заросли травами і якими ніхто не ходить. Гірка слава, як полин.
26 квітня ми 30-й рік поспіль згадуємо вибух, що прозвучав на увесь світ, і людей, які мужньо захищали нас від його наслідків – ліквідаторів, телевізійників, фоторепортерів, що інформували суспільство про розвиток подій з епіцентру катастрофи, та звичайних громадян, які, опинившись один на один із лихом, знайшли в собі сили захищатися і захищати. Чорнобиль був з усіма. Але кожен пам’ятає своє.

Година реквієм «Чорнобильський вітер по душах мете» , є даниною пам’яті всім, хто поклав своє життя і здоров’я заради ліквідації страшних наслідків Чорнобильської аварії та пересторогою всім прийдешнім поколінням.

присутні переглянули документальний фільм про аварію наЧАЕС
члени клубу "Ровесник" розширили знання  про трагедію віку
 

 


діти мали змогу ознайомитись з тематичною викладкою літератури "Чорнобиль...Чорний біль нашої землі"
 

понеділок, 28 березня 2016 р.

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних весняних канікул, яке пов’язане з книгою. Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника, від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури.
В рамках тижня в нашій бібліотеці з юними читачами проведено ряд заходів:
 «Книга чудо із чудес,і хто її читає, той перемагає». Відкриття Тижня.
Гра мандрівка «Дегустація літературних новинок»
 


 
 
 Інтелектуальна гра - « Скарбничка спостережливих і допитливих»                       
  Літературні гостини: «Книги ювіляри -2016»
 
 

 
 Екскурсія до бібліотеки. Мультимедійна година «Казкові герої в мультиках»  
 
 Літературний круїз «Перлини природи Волинського краю»
 
         Віртуальна мандрівка «Подорож до країни Інтерляндії»

 
 
Протягом тижня юні користувачі отримали багато корисної інформації, здійснили своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих та корисних книжок.
Ти можеш із другом своїм посваритись,
І навіть образившись тиждень мовчать,
А книжка не сердиться, книжка не злиться,
Вона лиш добра тебе буде навчать.