До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій
Вшановуючи минуле, будуємо майбутнє.
«… повернення до потреби пам’яті, до потреби знання свого минулого, але насамперед – до милосердя, до християнського виміру відчуття людини. Це має бути щоденною пам’яттю – так, як кожна людина має потребу час від часу іти на могилу своїх рідних, згадати їх»
Оксана Пахльовська
Голодомор в Україні 1932-1933 років - найтяжчий злочин проти людства, спланований і реалізований керівництвом колишнього Радянського Союзу.Оксана Пахльовська
Це одна з найтрагічніших сторінок у нашій історії , про яку десятиліттями замовчували.
За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.
Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.
«Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.
Ми не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.
До Дня пам'яті жертв голодомору проведено годину - реквієм "Мільйони тих, хто голодом убиті навіки стали пам'яттю і болем."
Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою"Мільйони тих, хто голодом убиті навіки стали пам'яттю і болем."
переглянути презентацію